EE  /  RU  /  EN
EE    /    RU    /    EN

Telefon kukkus vette? Mida nüüd teha?

iPhone MacBook Apple kukkus vette vesi mobipunkt veekahjustus vedelikupuhastus vedelikueemaldus vedelik remont parandus ekraanivahetus akuvahetus vedelikukahjustus

Mobipunkt blog
24.05.2017 / MOBIPUNKT MEESKOND

On kurb tõsiasi, et iPhone'i vette kukkumist tuleb ette üllatavalt tihti. Samuti tuleb nentida, et enamik inimesi ei tea, mida tuleb teha, kui telefon vette kukub. Vedelikukahjustuse korral ei saa mitte kunagi kindlalt öelda, kas seadme saab korda või mitte. Küll aga on mõningad punktid, millest sellise õnnetuse korral kindlasti juhinduda tuleb. Kõige tähtsam on lülitada telefon võimalikult kiiresti välja!

Vedeliku korral käitu nii:
1)
Eemalda seade vee seest võimalikult kiiresti. Juhul, kui seade on ühendatud vooluvõrku (laeb), siis kiiresti võta laadija seinast välja. Ole väga ettevaatlik!
2) Kui seade on mingi korpuse sees, siis võta see korpus ümbert ära, samuti võta välja SIM kaart.
3) Kuivata nähtav vesi ning raputa vesi ka laadimispesast ja kõrvaklapiavast välja.
4) Kui telefon on välja lülitatud või lennurežiimil (Airplane mode), siis telefoni tööle panna ei tohi. Juhul kui telefon töötab, siis on vaja see kindlasti välja lülitada, et teavitused (Notifications) ja kiusatus ei laseks telefoni kasutama hakata. Meelde tuleb jätta, et vooluring tuleb telefonis peatada ja selleks on vajalik see välja lülitada!
5) Too oma telefon parandusse, et professionaalne mehaanik saaks seadme lahti võtta ning puhastada seest kõik ära. Soovi korral võib panna seadme riisi sisse 48 tunniks, kuid peale seda on kindlasti vajalik see siiski tuua üle vaatamisele, et kahjudega kohe tegeleda. 
Kuivanud vedelik aitab telefoni sees korrosioonil tekkida ning paari nädala möödudes ei pruugi enam telefon töötada. Vedelikukahjustuse eemaldamise hind hakkab 15€ ning see on kordades odavam kui hiljem mittetöötavat telefoni remontimine. Vaata hinnakirja meie remondi lehelt.


iPhone MacBook Apple kukkus vette vesi mobipunkt veekahjustus vedelikupuhastus vedelikueemaldus vedelik remont parandus ekraanivahetus akuvahetus vedelikukahjustus

Soovitame lugeda ka seda postitust:
10 trikki, mida Su iPhone teha oskab‹ Tagasi

Toode on lisatud ostukorvi