EE  /  RU  /  EN
EE    /    RU    /    EN

Kasutatud iPhone - esindusest või käest kätte?

iphone Apple macbook ipad imac apple watch ostmine müümine remont parandus mobipunkt käest ostmine okidoki ounaturg õunaturg applespot

Mobipunkt blog
1.08.2017 / MOBIPUNKT MEESKOND

Uue telefoni ostmine on aeganõudev protsess. Kuigi ostu ennast on lihtne sooritada, nõuab see korralikku eeltööd. Eraisikutelt, Facebooki gruppidest ja interneti oksjonitelt iPhone’i ostmine võib tunduda küll hea viisina veidi raha säästa, kuid kahjuks kaasneb kasutatud telefonidega ka paras hulk riske. Üldjuhul kehtib selle kohta rusikareegel: kui miski tundub liiga hea, et olla tõsi, siis tõenäoliselt see nii ongi. Mobipunkt toob teieni kõige levinumad probleemid, mis eraisikutelt telefoni ostes ilmneda võivad.

iPhone on ebaausal teel saadud
Kuna varastatud või muul ebaausal teel saadud iPhone’sid liigub järelturul palju, tasub selle osas eriti ettevaatlik olla. Ostes telefoni, mis ei tohiks müüjale kuuluda, on oht pärast ise võõra inimese tegude eest vastust kanda. Igal seadmel on unikaalne seerianumber, mille järgi võib omaniku tuvastada ka tükk aega peale ostu. Seetõttu tasub olla tähelepanelik ja vältida eraisikuid, kes müüvad telefoni oluliselt alla turuhinna või rõhutavad kuulutuses, et neil on müügiga kiire.

Seadmel on peidetud vead
Kasutatud telefon siiski kellegi teise kasutuses olnud. Kui iPhone tundub ka visuaalselt korras olevat, siis kasutamisel võivad ilmneda nii mõnedki vead - telefon jookseb kokku, lülitab end ise välja, jookseb paari tunniga akust tühjaks või muud sarnast. Vea ilmnemise ajaks on aga tihtipeale juba hilja ostust taganeda ning oledki vigase seadmega kimpus.

Ostul puudub garantii ja kindlustunne
Seoses eelmise punktiga: kui ostetud telefon ei ole nii hea kui lubatud, tulevad ilmsiks mõned vead või iPhone hakkab mõne aja jooksul streikima, siis ei ole käest-kätte ostetud telefoniga enam suurt midagi peale hakata. Raha on kulutatud vigase nutiseadme peale ja ükski garantii sellele ei kehti. Ostu jõustumise hetkel vastutab telefoni heaolu eest ainult uus omanik.

Vaatamata välja toodud riskidele ei ole siiski põhjust mõtet kasutatud telefoni ostmisest maha matta. iPhone’idel on väga korralik järelturg ning heas korras garantiiga nutiseadmeid saab soetada väga taskukohase hinna eest. Vaata Mobipunkti pakkumisi kasutatud iPhone’idele SIIT.

Soovitame lugeda ka neid postitusi:
Uued tuuled Apple'i seadmetes
10 trikki, mida su iPhone teha oskab‹ Tagasi

Toode on lisatud ostukorvi