Kas mäletad siiani seda tunnet, mil oma esimese, vanemate kingitud MacBooki karbist võtsid? Nii ilus, nii peen!
Tegelikult aga on Apple valmistanud sülearvuteid ajast, mil me ei osanud isiklikust arvutist unistadagi.
1991. aastast on Apple läbi teinud seitse erinevat sülearvutiajastut, millest nüüd lähemalt räägimegi.
Klassika: 860x0 ajastu
Esimesed PowerBookid kasutasid Motorola 680x0 seeria Motorola protsessoriga. PowerBookide esimene põlvkond lausa vallutas maailma.
Seejärel tutvustati PowerBook Duot, mis kaalus vaid 1,8 kilogrammi (jah, 1992. aastal!) Siis katsetas Apple mõttega, kuidas sülearvutit panna dokki. Duo Docki sisse pandi sülearvuti nagu VHS vanasse mängijasse ning selle sai ühendada näiteks monitoriga.
PowerPC ajastu
Järgmine Maci sülearvutite ajastu õigustas tõepoolest sõna "power" PowerBookis. Sellega juhtus selline kentsakas lugu, et kahe PowerBook 5300 akut läks põlema ning seetõttu pidi Apple umbes sada masinat tagasi küsima ning akud välja vahetama.
Must plastik: G3 ajastu
PowerBookid said PowerPC G3 protsessorid, kui Steve Jobs Apple'isse tagasi tuli (jah, Jobs vallandati vahepeal omaenda ettevõttest!). See must kaunitar oli juba teine tera – valge Apple'i logo taga ja kurvilised ääred. Toole aja kohta oli see tõeliselt peen disain.
Hõbedased sülearvutid: G4 ajastu
Kui tänapäeval Maci sülearvutile mõelda, tuleb silme ette hõbedane Apple'i logoga arvuti. Apple'i esimene katse teha hõbedast sülearvutit oli Titanium PowerBook G4. See oli tolle ajastu kohta erakordselt peenike, vaid 2,54 cm.
Aitab Powerist: MacBook
Steve Jobsil sai ilmselt viimaks kõrini sõnast "power" ning alguse said MacBook ja MacBook Pro.
Õige peenike: MacBook Air
Kuni MacBook Prole lisati 2012. aastal Retina ekraan, oli suurim läbimurre tegelikult 2008. aastal, kui turule saabus MacBook Air, mis oli erakordselt kerge ja õhuke.
Seega võib öelda, et Apple on sülearvutite kallal kõvasti vaeva näinud ning progress on silmaga nähtav. Kes teab, mida tulevik veel toob?
AirDrop on tohutult lahe ja kasulik, aga on üks nendest teenustest, millest paljud kuulnudki ei ole. …
Loe lähemalt ›
MacBook on kahtlemata üks parimaid sülearvutiteid, kuid arvutisse on peidetud ka sadu kavalaid nippe, mida sa ehk veel märganud ei ole! T…
Loe lähemalt ›